11.11.2016

Turniejem szermierczym uczcimy Święto Odzyskania Niepodległości

Polski Klub Szermierczy postanowił na sportowo uczcić 98 rocznicę Odzyskania Niepodległości.
Oraganizujemy dwudniowe zawody indywidualne i drużynowe, w których wystartują zaproszone zespoły stanowiące czołówkę krajową w kategorii młodzików w szpadzie chłopców. 

Turniej został objęty patronatem Ministra Sportu i Turustyki oraz Burmistrza Dzielnicy Praga Południe M.St. Warszawy.
Sponsorem głównym jest PKO Bank Polski.

Mamy nadzieję, że w kolejnych latach będziemy mogli zorganizować turniej dla wszystkich zawodników krajowych oraz zaproszonych gości z zagranicy.

Zapraszamy sympatyków szermierki

06.11.2016

Trójka naszych zawodników na podium w Szczecinie

W Szczecinie odbyły się zawody szpadowe "Puchar Ziem Północnych".
Bardzo dobrze zaprezentowali sie nasi zawodnicy.

Od lewej: Marcel Siwek, Cecylka Cieślik i Tadzio Wąsik

  

W kategorii młodzików dziewcząt 1 miejsce wywalczyła Cecylia Cieślik,
w kategorii dzieci chłopców 2 miejsce wywalczył Tadeusz Wąsik
a w kategorii zuchów chłopców Marcel Siwek zajął 3 miejsce. 
Bardzo nas ucieszyły te bardzo udane występy.

Gratulacje

04.11.2016

Zakończenie VII edycji programu Sportowa Akademia Veolii

Sportowa Akademia Veolii to program wspierający młodych, utalentowanych sportowców.
Składa się on z cyklu szkoleń i warsztatów, mających przygotować uczestników do funkcjonowania w świecie mediów i marketingu.
Przyjęcie do Programu jest wyrazem uznania dla prezentowanego przez zawodniczkę lub
zawodnika poziomu sportowego, osiągnięć w danej dyscyplinie sportowej oraz potencjału
intelektualnego i chęci personalnego rozwoju w sektorze kultury fizycznej i nauki.
Jesteśmy dumni, że w tym programie mogli brać udział nasi zawodnicy.

W III edycji uczestniczył Maciej Zasada, w IV Edycji Andrzej Agria a w VII edycji Bartłomiej Zbierada.

          

To wielkie wyróżnienie dla naszej codziennej pracy.
Liczymy na to, że w następnych latach w programie Akademii Veolii będą uczestniczyli kolejni nasi młodzi zawodnicy.

29.10.2016

Trwa świetna passa naszych zawodniczek i zawodników w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży

Zawody Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w kategoriach dzieci i młodzików dostarczyły nam ponownie wiele radości i dumy.
Wywalczyliśmy sześć medali: 

  

3 złote
- Cecylia Cieślik (dzieci)
- Tadeusz Wąsik w kategorii (dzieci)
- Jakub Cieślik (młodzik)
1 srebrny
- Antoni Socha (młodzik)
2 brązowe
- Jacek Łęski (dzieci)
- Jan Socha (młodzik)

Pozostali nasi zawodnicy startujący w tych zawodach również zajmowali wysokie punktowane miejsca.

Wyniki:

Szpada dzieci – dziewczęta

1. CIEŚLIK Cecylia –  PKSZERM WARSZAWA
2. CHOROSIŃSKA Matylda – KSZ WARSZAWIANKA 2005
3. CHARKIEWICZ Karolina – AZS-AWF WARSZAWA 2006
3. PODWYSOCKA Aleksandra – STSZERM LEGIA 2005

6. LIPOV Kalina PKSZERM – PKSZERM WARSZAWA
8. ZABOROWSKA Maria – PKSZERM WARSZAWA
10. BILIŃSKA Karolina – PKSZERM WARSZAWA

Szpada dzieci  - chłopcy

1. WĄSIK Tadeusz – PKSZERM WARSZAWA
2. KYCIA Jan – AKADEMIA SZERMIERKI
3. PRUCHNIK Stanisław – STSZERM LEGIA
3. ŁĘSKI Jacek – PKSZERM WARSZAWA

7. ZIAJOWSKI Aleksander – PKSZERM WARSZAWA
8. MARASZEK Mateusz – PKSZERM WARSZAWA
15. DUDZIN Igor – PKSZERM WARSZAWA
16. KROCHMALSKI Filip – PKSZERM WARSZAWA

Szpada młodzików - chłopcy

1.  CIEŚLIK Jakub – PKSZERM WARSZAWA
2.  SOCHA Antoni – PKSZERM WARSZAWA
3.  OGONOWSKI Szymon IKS WARSZAWA
3.  SOCHA Jan – PKSZERM WARSZAWA

6.  NOSSARZEWSKI Antoni – PKSZERM WARSZAWA
8.  GÓRSKI Max – PKSZERM WARSZAWA
15.  SZYMAŃSKI Konrad – PKSZERM WARSZAWA
20.  DUDZIN Aleksander – PKSZERM WARSZAWA
23.  KURZYŃSKI Maksymilian – PKSZERM WARSZAWA

Gratulacje dla wszystkich startujących

28.10.2016

Miłe spotkanie w sali szermierczej

Naszą salę szermierczą odwiedziła Pani Aleksandra Socha, najlepsza polska szablistka.
Była to znakomita okazja, aby nasze dzieciaki mogły z bliska zobaczyć i porozmawiać z zawodniczką najwyższej klasy światowej.
Spotkanie to było wielkim przeżyciem zarówno dla dzieci jak i ich rodziców.
Ola dała się poznać jako bardzo miła osoba mająca świetny kontakt z młodymi adeptami szermierki.

Dziękujemy Oli za spotkanie i życzymy wielu sukcesów na światowych planszach

22.10.2016

Wielki sukces Bartka Zbierady

W kategorii juniorów (do 20 lat) takiego sukcesu nasz klub jeszcze nie zanotował.
Bartek Zbierada
stanął na najwyższym stopniu podium rozegranego w Gliwicach II Pucharu Polski Juniorów.

Ten piękny wynik dowodzi, że rozwój tego zawodnika przebiega bardzo prawidłowo.
Walczył niezwykle dojrzale wygrywając wszystkie swoje walki w turnieju. W pokonanym polu zostawił bardzo utytułowanych zawodników (medalistów Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata w kategorii juniorów i juniorów młodszych.
Z tego osiągnięcia jesteśmy bardzo szczęśliwi ale jednocześnie mamy świadomość, że czeka Bartka bardzo wiele pracy by wejść na stałe do czołówki krajowej. 

Wyniki:

1. ZBIERADA Bartłomiej (PKSzerm Warszawa)
2. NAWROCKI Jerzy (KS Szpada Wrocław)
3. BIELEC Maciej (KS Szpada Wrocław)
3. LUBIENIECKI Wojciech (PTG Sokół 1893 Mielec)
5. GOLEC Maciej (WKS Kolejarz Wrocław)
6. KOŁPA Piotr (UKS MDK Olimp Lubin)
7. MICHALAK Damian (Piast Gliwice)
8. KOLAŃCZYK Wojciech (UKS PGK Śrem Mróz Manieczki)

Składamy Bartkowi serdeczne gratulacje i życzymy wytrwałości w dążeniu do celu jaki sobie postawił.

Strony