07.03.2021

Warszawska Olimpiada Młodzieży 7 marca 2021r.

Ogromnym sukcesem  zakonczyła się Warszawska Olimpiada Młodzieży w szpadzie.

Miejsca naszych zawodników w chronologii rozgrywanych konkurencji:

Szpada młodzików dziewcząt:
3. Maria Socha
11. Irena Grzelak
15. Zuzanna Sołtyk

Szpada młodzików chłopców
1. Filip Krochmalski
6. Kyras Lialys

12. Mikołaj Mulik
17. Mikołaj Kądziela

     

 

Szpada kadetów dziewcząt:
1. Cecylia Cieślik
19. Daria Rudzińska
20. Amelia Jastrzębka

Szpada kadetów chłopców:
1. Antoni Socha
3. Konrad Szymański
3. Jan Glinka
5. Stanisław Szymański
6. Oscar Wery
8. Michał Gładyszczak

11. Franciszek Grabowski
13. Miłosz Głogowski
15. Krzysztof Dominiak
19. Bruno Wojaczek
20. Kajetan Balcerzak
22. Mikołaj Jastrzębski

Szpada Juniorów mężczyzn
1. Jan Socha
3. Szymon Ogonowski
3. Jakub Cieślik

Szpada dzieci dziewcząt
8. Maria Lenkiewicz

Szpada dzieci chłopców
2. Józef Cieślik
8. Karol Żółtowski

9. Franciszek Socha
12. Ignacy Krochmalski
16. Tymoteusz Stańczak
23. Michał Michałowski

Wszystkie wyniki na: https://www.fencingtimelive.com/tournaments/eventSchedule/C3E4D833A84C42...

 

06.02.2021

Jan Socha - II miejsce w Pucharze Polski Juniorów

W rozegranym w Gliwicach Pucharze Polski Juniorów Janek Socha zajął 2 miejsce.
Gratulacje

Wyniki: https://www.fencingtimelive.com/events/results/61337F6844964621993FBB0AE...

28.01.2021

Prośba o przekazanie 1% podatku

Polski Klub Szermierczy od 2004 roku jest Organizacją Pożytku Publicznego nr 100502.

Postanowienie z dnia 06.12.2004 (Pierwszy wpis 19.03.2003)
Sąd Rejonowy dla M.st. Warszawy, XX Wydział Gospodarczy KRS,
Nr 0000155418

Mogą nas Państwo wspomóc odpisując 1% swojego podatku:

  • Nr KRS: 0000155418
  • Polski Klub Szermierczy
    03-964 Warszawa, Al. Stanów Zjednoczonych 24
    Regon: 015457363, NIP: 113-24-40-825
    Konto bankowe BGŻ S.A. Oddz. w Warszawie
    Nr 92 2030 0045 1110 0000 0080 0930

Jednocześnie pragniemy serdecznie podziękować
wszystkim osobom, które do tej pory zdecydowały się wspomóc działalność naszego Klubu
dzieląc się z nami częścią swojego podatku!

Pozyskiwane tą drogą środki finansowe są wykorzystywane do realizacji zadań statutowych t.j. na:

  • dofinansowanie startów dzieci w zawodach,
  • dofinansowanie letnich i zimowych akcji szkoleniowych,
  • zakup drobnego sprzętu specjalistycznego.

Informacje na temat Organizacji Pożytku Publicznego

Jeżeli pragną się Państwo dowiedzieć więcej na temat Organizacji Pożytku Publicznego i sposobów dzielenia się swoim podatkiem, zapraszamy na wymienione poniżej strony:

10.01.2021

Antek Socha zwycięża w Pucharze Polski Juniorów Młodszych w Gliwicach

Świetnie rozpoczął Nowy rok Antoni Socha zwyciężając w II  Pucharze Polski Juniorów Młodszych.
To był popis umiejętności tego zawodnika, który potwierdził swoją dominującą pozycję w klasyfikacji w tej kategorii wiekowej.

 

Bardzo dobrze spisała się w konkurencji dziewcząt Cecylia Cieślik zajmując znakomite V miejsce.
Awansowała do finałowej ósemki i przegrała z najlepszą aktualnie kadetką Alicją Klasik.

Wielkie słowa uznania i gratulacje.

Wyniki: https://www.fencingtimelive.com/tournaments/eventSchedule/0E3611EF6B2B4D...

 

20.12.2020

Filip drugi w Rybniku

Bardzo dobrze spisali się nasi młodzicy w Rybniku w turnieju kończącym zawody 2020 roku.
Filip Krochmalski wywalczył II miejsce a Tadeusz Wąsik VII miejsce.

 

Gratulujemy

Wyniki:
https://www.fencingtimelive.com/events/results/FD1F8D9187A446249665E480E856A2E6

18.12.2020

Finał XVI cyklu turniejów "O PUCHAR DZIELNICY PRAGA POŁUDNIE"

  W piątkowe popołudnie Polski Klub Szermierczy przeprowadził XVI finał cyklu zawodów
"O Puchar Dzielnicy Praga Południe”
im. Eugeniusza Śniegowskiego

To wydarzenie stanowiło podsumowanie zmagań najmłodszych szermierzy
po trzech turniejach kwalifikacyjnych.
Zawodom towarzyszyła świetna sportowa atmosfera ponieważ większość startujących
po raz pierwszy mogła walczyć o medale, puchary, dyplomy i nagrody.
Zawodniczki i zawodnicy wykazali się wielką wolą walki i stały na bardzo dobrym poziomie.

        

A oto końcowa klasyfikacja:

Szpada zuchów - dziewczęta

Szpada zuchów - chłopcy

1 m. LENKIEWICZ Maria

2 m. RUKSZAN Zofia

3 m. GŁADYSZCZAK Liliana

3 m. WAŚKO Katarzyna

1 m. MICHAŁOWSKI Michał

2 m. KROCHMALSKI Ignacy

3 m. WAŚKO Jan

3 m. WĄSIK Jan

Szpada dzieci – dziewczęta

Szpada dzieci

1 m. SOŁTYK Zuzanna

 

1 m. ZWOLIŃSKI Jan

2 m. LIALYS Kyras

3 m. SOCHA Franciszek 3 m.

3 m. SOŁTYK Zuzanna

Szpada poczatkujący - dziewczęta

Szpada poczatkujący - chłopcy

1 m. RUDZIŃSKA Daria

2 m. SZYMAŃSKA Magdalena

3 m. GRZELAK Irena

3 m. MARCZEWSKA Maja

1 m. JASTRZĘBSKI Mikołaj

2 m. WOJACZEK Bruno

3 m. MULIK Mikołaj

 

Szpada młodzik - chłopcy

1 m. WĄSIK Tadeusz

2 m. ZIAJOWSKI Aleksander

3 m. GRABOWSKI Franciszek

3 m. KROCHMALSKI Filip

Cykl zawodów szermierczych został przeprowadzony w ramach zadania
finansowanego ze środków 
M. St. Warszawy Dzielnica Praga Południe

Dla wszystkich startujących wielkim przeżyciem było uczestniczenie w podsumowaniu mijającego roku i spotkanie z naszymi człowymi zawodnikami, którzy mają na swoim koncie wiele medali w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Polski.
To właśnie ta impreza od momentu powstania Polskiego Klubu Szermierczego integruje naszą szermierczą młodzież i przyczynia się do podnoszenia poziomu sportowego wszystkich naszych zawodników.

 

 

Strony