03.04.2017

Bartek Zbierda ósmym kadetem świata !!!

Masz zawodnik 
Bartek Zbierada
odniósł wielki sukces w odbywających się w Płowdiw, Mistrzostwach Świata Kadetów.

Po niezwykle pięknych i emocjonujących walkach wywalczył bardzo wysokie
8 miejsce
i niewiele zabrakło by wrócił z tych zawodów z medalem.
To największy dotychczasowy sukces naszego klubu,
świdczący o systematycznym wzroście poziomu naszych zawodników.

Gratulujemy Bartkowi i życzymy dalszych sukcesów.

01.04.2017

Tadeusz Wąsik zwycięża w Świdnicy

W dniu wczorajszym odbył się w Świdnicy
Polsko-Niemiecki Turniej Szpadowy - Gala Szermiercza

Zaraz po turnieju dotarła do nas bardzo radosna wiadomość.
Nasz młodziutki zawodnik
Tadeusz Wąsik
odniósł piękny sukces
zdobywając w bardzo dobrym stylu
I miejsce.

Po niezbyt udanych eliminacjach potrafił opanować emocje i już w walkach pucharowych nie dał przeciwnikom żadnych szans.

Gratulujemy

25.03.2017

III cykl turniejów „Dorosły - Aktywny ” – 2017

W III edycji zawodów "DOROSŁY AKTYWNY" przeprowadziliśmy trzeci turniej klasyfikacyjny z zaplanowanych dziewięciu.
Jest nas coraz więcej i każdy z zawodników rozpoczynający udział ma jeszcze szansę na zakwalifikowanie się do finalu, ponieważ liczy się pięć najlepszych wyników.
Emocji z pewnością nie zabraknie a ilość startujących będzie rosła.
To wielka radość spotkać się raz w miesiącu z tak sympatycznymi miłośnikami szermierki.

A oto wyniki disiejszych zmagań:

Szpada kobiet

1 m. Pągowska Tamara – PKSzerm Warszawa
2 m. Samecka-Naczyńska Martyna –   IKS Warszawa

3 m. Pilarska Barbara – IKS Warszawa

Szpada mężczyzn

1 m. Życzkowski Adam – AZS-AWF Warszawa
2 m. Gwiazda Paweł – Sokół Mielec
3 m. Kwiatek Łukasz – Akademia Broni

Do zobaczenia na kolejnym turnieju

Aktualna klasyfikacja na: http://pkszerm.pl/dorosly_aktywny

24.03.2017

Challenge Wratislavia. Piękny występ Janka Sochy.

Zakończyła się 40 edycja Międzynarodowego Turnieju Szermierczego Dzieci do lat 15 Challenge Wratislavia.
W turnieju wystartowało 2724 zawodników z 36 państw , w tym tak odległych jak Arabia Saudyjska, Indie, Chiny, Izrael, USA, Hongkong, Malezja czy Singapur.
W piątek 24 marca odbył się turniej szpadzistów. Polski Klub Szermierczy ma wiele radości dostarczonej przez naszych zawodników.

W kategorii do 15 lat bardzo wysokie V miejsce wywalczył Jan Socha 
a w kategorii do 11 lat Jacek Łęski – 15 miejsce (startowało 178 zawodników)

Pozostali nasi zawodnicy zdobywali doświadczenie w tak wielkiej imprezie a na uwagę zasługuje fakt, że wszyscy udanie przeszli walki eliminacyjne i dopiero w walkach pucharowych musieli uznać wyższość bardziej doświadczonych przeciwników.

12.03.2017

Turniej o Puchar Prezesa Metkolu

W dzisiejszym turnieju szpadowym zorganizowanym przez KS Riposta wzięła udział piętnastka  naszych zawodników, dostarczając nam bardzo wiele radości.
Walczyliśmy w siedmiu kategoriach i zdobyliśmy 12 miejsc medalowych w tym 4 złote, 4 srebrne i 4 brązowe.
To bardzo dobre rezultaty z których jesteśmy bardzo dumni.
Bardzo zadowoleni byli także rodzice, którzy jak zwykle towarzyszyli swoim pociechom wspierając je gorącym dopingiem i burzliwymi oklaskami.

A oto miejsca zajęte przez nasze wspaniałe dzieciaki:

Szpada zuchów – dziewczęta
2 m. Socha Maria

Szpada zuchów – chłopcy
1 m. Siwek Marcin

Szpada dzieci – dziewczęta
2 m. Lipov Kalina
3 m. Zaborowska Maria
5 m. Bilińska Karolina

Szpada dzieci – chłopcy
1 m. Łęski Jacek
2 m. Krochmalski Filip
3 m. Wąsik Tadeusz

Szpada młodzików – dziewczęta
3 m. Lipov Marina

Szpada młodzików – chłopcy
1 m. Aniołkowski Michał
2 m. Glinka Jan
3 m. Szymański Konrad

Szpada kadetów – chłopcy
1 m. Czechowski Grzegorz
5 m. Milczarek-Metzner Mikołaj
8 m. Kornaszewski Stanisław

Gratulacje i życzenia kolejnych udanych występów w zawodach

09.03.2017

XIV Edycja cyklu turniejów „O PUCHAR DZIELNICY PRAGA POŁUDNIE”

Dziś odbyły się I zawody klasyfikacyjne we florecie zuchów w ramach XIV cyklu turniejów
„ O Puchar Dzielnicy Praga-Południe” im. Eugeniusza Śniegowskiego.

Aż miło było oglądać zaangażowanie i waleczność startujących zawodniczek i zawodników.

Wyniki:

1 m. KROCHMALSKI Filip – PKSzerm. Warszawa
2 m. WĄSIK Tadeusz – PKSzerm. Warszawa
3 m. FIJAŁKOWSKA Hanna – UKS PAŁAC MŁODZIEŻY SYRENA

Lista klasyfikacyjna po I turnieju: http://www.pkszerm.com/puchar_dzielnicy

Gratulujemy i zapraszamy na kolejne spotkania

Cykl zawodów szermierczych jest prowadzony w ramach zadania
częściowo finansowanego ze środków finansowych
M. St. Warszawy Dzielnica Praga Południe

Strony