22.03.2018

Wspaniały sukces Cecyli Cieślik

We Wrocławiu odbył się coroczny turniej dziecięcy Challenge Wratislavia.
Jako pierwsze na plansze wyszły szpadzistki.

​ 

W turnieju do 13 lat wielki sukces odniosła nasza zawodniczka Cecylia Cieślik zwyciężając w tym największym europejskim turnieju.

 Kolejność w finale U13
1. Cieślik Cecylia (PKSZERM WARSZAWA)
2. Wimmer Dorina (Węgry)
3. Porwoł Liliana (UKS TRÓJKA RADLIN)
3. Min Magnolia (Wielka Brytania)
5. Korduła Antonina (RMKS RYBNIK)
6. Izdebska Wiktoria (BUDOWLANI TORUŃ)
7. Lebor Hannah (Węgry)
8. Yizhaki Yuval (Izrael)

Powody do radości mieliśmy także w turnieju do 11 lat za sprawą Kaliny Lipov. Która wywalczyła miejsce w finałowej ósemce.
Kolejność w finale U11
1. Kravchuk Veronika (Ukraina)
2. Vartyvanova Tetiana (Ukraina)
3. Maksymenko Anna (Ukraina)
3. Goczał Alicja (SKS GRASS-HOPPER KALWARIA)
5. Ratyna Magda (MUSZKIETER GLIWICE)
6. Misiak Laura (T.S. GÓRNIK RADLIN)
7. Pajęcka Lena (AZS AWF WROCŁAW)
8. Lipov Kalina (PKSZERM WARSZAWA)

Tak więc w tym turnieju nasze wspaniałe dziewczyny górą.

Gratulujemy

18.03.2018

Warszawska Olimpiada Młodzieży - 2018

Warszawska Olimpiada Młodzieży jak zwykle cieszy się dużym zainteresowaniem.
Wręczane medale, puchary i dyplomy są obiektem pożądania każdego młodego sportowca.
Udział w tych zawodach jest zarówno dla młodzieży jak i ich rodziców wielkim przeżyciem.

Wyniki naszych zawodników napawają dumą i dostarczają wiele radości.
W tych zawodach wywalczyliśmy 15 medali w szpadzie i we florecie

Złote - 6, srebrne - 1, brązowe - 8

  

Jak walczyli nasi zawodnicy:

Wyniki:

Junior dziewczęta – szpada
8 m. Lipov Lubka
11 m. Popończyk Anna

Junior chłopcy – szpada
3 m. Zbierada Bartłomiej
5 m. Czechowski Grzegorz

Junior młodszy - dziewczęta
20 m. Laska Aleksandra

Junior młodszy - chłopcy
1 m. Socha Jan
3 m. Cieślik Jakub           
6 m. Kornaszewski Stanisław
7 m. Ogonowski Szymon

Młodzik dziewczęta – szpada
1 m. Cieślik Cecylia
3 m. Lipov Marina
25 m. Bilińska Karolina

Młodzik chłopcy – szpada
1 m. Socha Antoni
3 m. Glinka Jan
6 m. Łęski Jacek
13 m.  Szymański Konrad
23 m. Remjasz Jarema
25 m. Grabowski Franciszek
27 m. Olszewski Maksymilian

Dzieci dziewczęta – szpada
1 m. Lipov Kalina
3 m. Socha Maria

Dzieci chłopcy  – szpada
1 m. Siwek Marcin
2 m. Krochmalski Filip
3 m. Wąsik Tadeusz
6 m. Maraszek Mateusz
18 m. Klarenbach Michał

Junior dziewczęta – floret
3 m. Popończyk Anna

Młodzik dziewczęta – floret
3 m. Cieślik Cecylia

Dzieci dziewczęta – floret
10 m. Lipov Kalina

Dzieci chłopcy – floret
1 m. Siwek Marcin
5 m. Krochmalski Filip
18 m. Klarenbach Michał

Gratulujemy wszystkim startującym

17.03.2018

Kolejny turniej z cyklu Dorosły-Aktywny

W sobotni poranek po raz drugi zebrali się dorośli sympatycy szermierki.
Zawody jak zwykle przebiegały w przyjaznej, sportowej atmosferze.

Wyniki:

Szpada kobiet

1 m. Wasilczuk Beata – IKS Warszawa
2 m. Kamińska Gabriela – Fenix Nowy Dwór Maz.
3 m. Pągowska Tamara – PKSzerm Warszawa

Szpada mężczyzn

1 m. Kornaś Jarosław – IKS Warszawa
2 m. Adamczewski Wojciech – AZS-AWF Warszawa
3 m. Życzkowski Adam – AZS-AWF Warszawa

 

Klasyfikacja po II turnieju klasyfikacyjnym http://www.pkszerm.com/dorosly_aktywny

Gratulujemy i zapraszamy na kolejne spotkania

03.03.2018

Janek Socha ósmym kadetem europy w szpadzie

Drugiego dnia Mistrzostw Europy kadetów w Soczi przeżywaliśmy ogromne emocje.

Janek Socha
debiutujący w zawodach tak wysokiej rangi
po znakomitych walkach wywalczył ósme miejsce.
​Teraz oczekujemy na turniej drużynowy, w którym z pewnością przeżyjemy wielkie emocje.

Całej polskiej ekipie życzymy sukcesów na Mistrzostwach Europy

03.03.2018

Muszkieter Trophy - Gliwice

Bardzo dobre wieści przywozimy z Gliwic po międzynarodowym turnieju "Muszkieter Trophy".
​Nasi najmłodsi szpadziści nadal zajmują czołowe miejsca w turniejach ogólnopolskich.
​Najwięcej radości dostarczył nam Marcel Siwek zwyciężając w swojej kategori wiekowej.
​Pozostali również stawali na podium.

A oto wyniki:

Skrzaty 2010 i młodsi – startowało 11 zawodników

1 m. SIWEK Marcel - PKSZERM WARSZAWA
2 m. SZUMIŁOWSKI  Antoni - UKS KOSYNIER GLIWICE
3 m. MASŁOWSKI Dominik - UKS MDK OLIMP LUBIN
3 m. WOREK Jakub - MUSZKIETER GLIWICE

Dzieci – startowało 58 zawodników

1 m. WALKOWIAK Szymon - AZS AWF WROCŁAW
2 m. KROCHMALSKI Filip - PKSZERM WARSZAWA
3 m. LEWANDOWSKI Igor - UKS TRÓJKA RADLIN
3 m. WOJCIECHOWSKI Szymon - KS ZAWISZA CZARNY

11 m. WĄSIK Tadeusz - PKSZERM WARSZAWA 
33 m. GRABOWSKI Franciszek - PKSZERM WARSZAWA 

Zuchy 2008 - 2009  - startowało 36 zawodników

1 m . WŁODARCZYK Piotr - KS SZPADA WADOWICE
2 m. ZAKRZEWSKI Antoni - KS ZAWISZA CZARNY
3 m. SIWEK Marcin - PKSZERM WARSZAWA
3 m. SŁAWIŃSKI Łukasz - BYTOMSKIE TOWARZYSTWO SZERMIERCZE 

Młodzik 2004-2005 - startowało 69 zawodników

1 m. BEZUCH Krzysztof - RMKS RYBNIK
2 m. FILEK Ireneusz - SKS GRASS-HOPPER KALWARIA
3 m. DZIURA  Stanisław - PTG SOKÓŁ 1893 MIELEC

3 m. SOCHA  Antoni - PKSZERM WARSZAWA 

19 m. SZYMAŃSKI Konrad - PKSZERM WARSZAWA 

Junior młodszy – startowało 35 zawodników

1 m. URBAN Paweł - MKS GRYF MIELEC
2 m. BULANDRA Jan - AZS AWF KATOWICE
3 m. CIEŚLIK Jakub - PKSZERM WARSZAWA
3 m. KITLIŃSKI Bartosz - UKS MDK OLIMP LUBIN

22 m. OGONOWSKI Szymon - PKSZERM WARSZAWA

 ​ 

W niedzielę walczyły dziewczęta i ich występ również możemy zaliczyć do udanych.

Szpada dziewcząt

Młodzik 2004 – 2005 - startowało 56 zawodniczek

1 m.  WIESNER Zuzanna - MUSZKIETER GLIWICE
2 m. KORKUS Emilia - MUSZKIETER GLIWICE
3 m. MICHALCZYK Marta - SKS FLESZ ŚWIDNICA
3 OSADNIK Maja - UKS WOŁODYJOWSKI SIEM. ŚL.

7 m.  CIEŚLIK Cecylia - PKSZERM WARSZAWA

Zuchy 2008 – 2009 – startowały 33 zawodniczki

1 m.  SZYMAŃSKA  Maja BUDOWLANI TORUŃ
2 m. JANECZEK  Oliwia  MUSZKIETER GLIWICE
3 m. SZCZUROWSKA Maria  UKS KOSYNIER GLIWICE
3 m. ŁABUDA  Hanna  PTG SOKÓŁ 1893 MIELEC

10 m. SOCHA Maria  PKSZERM WARSZAWA

​GRATULACJE DLA WSZYSTKICH STARTUJĄCYCH

 

24.02.2018

I turniej klasyfikacyjny - "Dorosłyn aktywny"

Rozpoczęliśmy IV edycję cylu zawodów Dorosły- Aktywny. Te sobotnie spotkania przeszły już do tradycji i w dalszym ciągu dostarczają wiele radości i satysfakcji. Uważam, że będzie nas coraz więcej i rywalizacja nabierze rumieńców.

Wyniki I turnieju klasyfikacyjnego:

Szpada kobiet

1 m. Kamińska Gabriela – Fenix Nowy Dwór Maz.
2 m. Pągowska Tamara – PKSzerm Warszawa
3 m. Laska Aleksandra – PKSzerm Warszawa

Szpada mężczyzn

1 m. Kornaś Jarosław – IKS Warszawa
2 m. Falk Adam – IKS Warszawa
3 m. Kozielewski Michał – IKS Warszawa

Gratulujemy i zapraszamy na kolejne turnieje

Klasyfikacja w zakładce: http://www.pkszerm.com/dorosly_aktywny

Strony