19.10.2020

Kolejny piękny sukces Południowo Praskich Muszkieterów

W sobotę 17 października w pięknej Gminnej Hali Sportowej w Konopiskach
zostały przeprowadzone Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików.
Zawody były niezwykle trudne dla wszystkich zawodników ponieważ
w jednym dniu odbył się turniej indywidualny i drużynowy. 

W tych ciężkich warunkach bardzo dobrze spisali się młodzi szpadziści
Polskiego Klubu Szermierczego.
W turnieju indywidualnym po pięknych walkach 3 miejsce na podium zajął Aleksander Ziajowski
a tuż za podium 5 miejsce wywalczył Filip Krochmalski. 

Wyniki:

1 m. Szymon WALKOWIAK - AZS AWF WROCŁAW
2 m. Marcin JABŁOŃSKI -  UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE. ŚL.
3 m. Aleksander ZIAJOWSKI - PKSzerm WARSZAWA
3 m. Szymon HAJDUK - KS SZPADA WADOWICE

5 m. Filip KROCHMALSKI               PKSzerm WARSZAWA
23 m. Franciszek GRABOWSKI     PKSzerm WARSZAWA
36 m. Kajetan BALCERZAK            PKSzerm WARSZAWA

Zaraz po dekoracji medalistów turnieju indywidualnego rozpoczęły się walki drużynowe.
Zespół Polskiego Klubu Szermierczego w składzie:
Kajetan BALCERZAK, Franciszek GRABOWSKI, Filip KROCHMALSKI, Aleksander ZIAJOWSKI
w pięknym stylu wywalczył ZŁOTY MEDAL

Wyniki:

1 m. PKSzerm Warszawa
2 m. AZS-AWF Wrocław
3 m. PIAST Gliwice

Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodników i trenerów

Wszystkie wyniki: http://www.pzszerm.pl/turnieje/zawody/3527/#top_static_site

04.10.2020

Dzień Edukacji Narodowej - podium Alka i Filipa

Po sukcesach na Olimpiadzie Młodzieży młodsi koledzy stanęli na podium w silnie obsadzonym turnieju z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Radlinie.

W kategorii młodzików drugiem miejsce zajął Aleksander Ziajowski a trzecie Filip Krochmalski

Gratulacje

Link do wszystkich wyników z zawodów: http://www.pzszerm.pl/turnieje/zawody/3521/#top_static_site

30.09.2020

Brązowy medal dla drużyny na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Drużyna w składzie:
Jan Glinka
Antoni Socha
Konrad Szymanski
Stanisław Szymański

zdobyła po pasjonujących walkach trzecie miejsce na rozgrywanej w Lublinie
Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Mecze naszej drużyny:
1/8 https://youtu.be/vOMD3Rw9Arw
1/4 https://youtu.be/-KGIJ-PLXrE?t=4835
1/2 https://youtu.be/QFboiGYJeuo?t=10827
o 3 miejsce https://youtu.be/QFboiGYJeuo?t=19399
dekoracja https://youtu.be/WRgzMSMwD-0?t=27633
Gratulacje dla zawodników i trenerów

Link do wyników wszystkich walk http://www.pzszerm.pl/turnieje/zawody/3520/#top_static_site

29.09.2020

Antek Socha Mistrzem Polski

 

Antoni Socha wygrał Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży.

 

Walka półfinałowa: https://youtu.be/KAMu0ZmxWcQ?t=26829
Walka finałowa: https://youtu.be/KAMu0ZmxWcQ?t=30360
Dekoracja https://youtu.be/KAMu0ZmxWcQ?t=33327

Gratulacje

Link do wyników: http://www.pzszerm.pl/turnieje/zawody/3520/#top_static_site

Transmisja online:  https://www.youtube.com/watch?v=KAMu0ZmxWcQ&feature=emb_logo

17.09.2020

XV Edycja cyklu turniejów „O PUCHAR DZIELNICY PRAGA POŁUDNIE” im. Eugeniusza Śniegowskiego

       

 

XV Edycja cyklu turniejów 

„O PUCHAR DZIELNICY PRAGA POŁUDNIE” im. Eugeniusza Śniegowskiego

  • Organizator: Polski Klub Szermierczy
  • Miejsce zawodów:

Sala szermiercza PKSzerm.
Zespół Szkół Nr 37 im. Agnieszki Osieckiej,
03-964 Warszawa, Aleja Stanów Zjednoczonych 24
(wejście od ul. Urugwajskiej przy lodowisku)

  • Uprawnieni do startu:

Zawody będą prowadzone w następujących kategoriach wiekowych:

  • Roczniki 2011 i młodsi  (szpada „0”)
  • Roczniki 2009-2010  (szpada „0”)
  • Początkujący 2004-2007 (szpada „5”)
  • Młodzik zaawansowany 2006-2008 (szpada „5”)

We wszystkich konkurencjach  dziewczęta i chłopcy walczą razem.

  • Zgłoszenia:

Pocztą elektroniczną na dwa dni przed zawodami na adres: poczta@pkszerm.com

lub na 45 minut przed rozpoczęciem walk w sekretariacie zawodów.

  • Turnieje klasyfikacyjne rozgrywane są w środy i rozpoczynają się:

 

  • Roczniki 2011 i młodsi  (szpada „0”) – godz. 17.00
  • Roczniki 2009-2010  (szpada „0”) – godz. 17.00
  • Początkujący 2004-2007 (szpada „5”)  – godz. 17.00
  • Młodzik zaawansowany 2006-2008 (szpada „5”)  – godz. 18.30
  • Startowe: 25,- zł
  • Terminarz:
  • Szpada dziewcząt i chłopców

 

I Turniej klasyfikacyjny w szpadzie – 23.09.2020
II Turniej klasyfikacyjny w szpadzie – 21.10.2020
III Turniej klasyfikacyjny w szpadzie – 18.11.2020

Finał – 18.12.2020 (piątek, godz. 17.00)

W finale walczyć będą po 4 osoby z prowadzonych list klasyfikacyjnych
(do klasyfikacji zaliczane będą dwa najlepsze wyniki) w każdej konkurencji oddzielnie dla dziewcząt i chłopców .

W finale wystartuje czterech najlepszych zawodników.
Liczą się wyniki z dwóch najlepszych turniejów.
W przypadku równej liczby punktów decydują:
a. wyższe zajęte miejsce
b. lepszy wynik trzeciego turnieju.

Zapraszamy do udziału w zawodach

Cykl zawodów szermierczych jest prowadzony w ramach zadania
częściowo finansowanego ze środków finansowych

M. St. Warszawy Dzielnica Praga Południe

14.09.2020

Warszawska Olimpiada Młodzieży 12 września 2020r.

12 września odbyła się Warszawska Olimpiada Młodzieży w szpadzie
Porównując z zeszłym rokiem nasi zawodnicy zdobyli jeden srebrny medal więcej.

W kategorii dzieci:
3m. Jan Zwoliński

W młodzikach całe podium zajęli:
1m. Aleksander Ziajowski
2m. Filip Krochmalski
3m. Kajetan Balcerzak oraz Franciszek Grabowski


U kadetów 
w zawodach dziewcząt:
3m Cecylia Cieślik

a u chłopców:
1m. Antoni Socha
3m. Stanisław Szymanski oraz Konrad Szymański

W kategorii wiekowej juniorów
1m. Szymon Ogonowski
2m. Jakub Cieślik
3m. Jan Socha

Gratulacje
Wyniki zawodów: https://fencingtimelive.com/tournaments/eventSchedule/AD67B120972247E186...
Zdjęcia: https://drive.google.com/drive/folders/1uYZopGWFvp42yw_iiSObKWkAkAxgSf6L...

 

Strony