17.09.2020

XV Edycja cyklu turniejów „O PUCHAR DZIELNICY PRAGA POŁUDNIE” im. Eugeniusza Śniegowskiego

       

 

XV Edycja cyklu turniejów 

„O PUCHAR DZIELNICY PRAGA POŁUDNIE” im. Eugeniusza Śniegowskiego

  • Organizator: Polski Klub Szermierczy
  • Miejsce zawodów:

Sala szermiercza PKSzerm.
Zespół Szkół Nr 37 im. Agnieszki Osieckiej,
03-964 Warszawa, Aleja Stanów Zjednoczonych 24
(wejście od ul. Urugwajskiej przy lodowisku)

  • Uprawnieni do startu:

Zawody będą prowadzone w następujących kategoriach wiekowych:

  • Roczniki 2011 i młodsi  (szpada „0”)
  • Roczniki 2009-2010  (szpada „0”)
  • Początkujący 2004-2007 (szpada „5”)
  • Młodzik zaawansowany 2006-2008 (szpada „5”)

We wszystkich konkurencjach  dziewczęta i chłopcy walczą razem.

  • Zgłoszenia:

Pocztą elektroniczną na dwa dni przed zawodami na adres: poczta@pkszerm.com

lub na 45 minut przed rozpoczęciem walk w sekretariacie zawodów.

  • Turnieje klasyfikacyjne rozgrywane są w środy i rozpoczynają się:

 

  • Roczniki 2011 i młodsi  (szpada „0”) – godz. 17.00
  • Roczniki 2009-2010  (szpada „0”) – godz. 17.00
  • Początkujący 2004-2007 (szpada „5”)  – godz. 17.00
  • Młodzik zaawansowany 2006-2008 (szpada „5”)  – godz. 18.30
  • Startowe: 25,- zł
  • Terminarz:
  • Szpada dziewcząt i chłopców

 

I Turniej klasyfikacyjny w szpadzie – 23.09.2020
II Turniej klasyfikacyjny w szpadzie – 21.10.2020
III Turniej klasyfikacyjny w szpadzie – 18.11.2020

Finał – 18.12.2020 (piątek, godz. 17.00)

W finale walczyć będą po 4 osoby z prowadzonych list klasyfikacyjnych
(do klasyfikacji zaliczane będą dwa najlepsze wyniki) w każdej konkurencji oddzielnie dla dziewcząt i chłopców .

W finale wystartuje czterech najlepszych zawodników.
Liczą się wyniki z dwóch najlepszych turniejów.
W przypadku równej liczby punktów decydują:
a. wyższe zajęte miejsce
b. lepszy wynik trzeciego turnieju.

Zapraszamy do udziału w zawodach

Cykl zawodów szermierczych jest prowadzony w ramach zadania
częściowo finansowanego ze środków finansowych

M. St. Warszawy Dzielnica Praga Południe

14.09.2020

Warszawska Olimpiada Młodzieży 12 września 2020r.

12 września odbyła się Warszawska Olimpiada Młodzieży w szpadzie
Porównując z zeszłym rokiem nasi zawodnicy zdobyli jeden srebrny medal więcej.

W kategorii dzieci:
3m. Jan Zwoliński

W młodzikach całe podium zajęli:
1m. Aleksander Ziajowski
2m. Filip Krochmalski
3m. Kajetan Balcerzak oraz Franciszek Grabowski


U kadetów 
w zawodach dziewcząt:
3m Cecylia Cieślik

a u chłopców:
1m. Antoni Socha
3m. Stanisław Szymanski oraz Konrad Szymański

W kategorii wiekowej juniorów
1m. Szymon Ogonowski
2m. Jakub Cieślik
3m. Jan Socha

Gratulacje
Wyniki zawodów: https://fencingtimelive.com/tournaments/eventSchedule/AD67B120972247E186...
Zdjęcia: https://drive.google.com/drive/folders/1uYZopGWFvp42yw_iiSObKWkAkAxgSf6L...

 

05.09.2020

Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza

Udany występ naszych zawodników po półrocznej przerwie w startach w zawodach.
5 września 2020 r. wystartowaliśmy w Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza.
Wyraźnie widać, że okres treningów w lipcu i zgrupowanie w sierpniu przyniosły wlaściwe efekty. 

Zawody rozpoczęli młodzicy, którzy wywalczyli komplet miejsc na podium:     

1 m. Filip Krochmalski
2 m. Tadeusz Wąsik
3 m. Franciszek Grabowski oraz Aleksander Ziajowski

Następnie rywalizowali Kadeci zdobywajac:
w rywalizacji dziewcząt:
2 m. Cecylia Cieślik

a wśród chłopców:
1 m. Antoni Socha
2 m. Jan Glinka
3 m. Konrad Szymański

Zawody kończyły dzieci.
W konkurencji dziewcząt 3 m. wywalczyła Zuzianna Sołtyk.
A w rywalizacji chłopców na podium stanęli:
1 m. Józef Cieślik
3 m. Jan Zwoliński

Gratulacje dla wszystkich startujących 

Pełne wyniki zawodów: https://www.fencingtimelive.com/tournaments/eventSchedule/AD67B120972247...
Zdjecia z dekoracji na https://drive.google.com/drive/folders/1NQEfgcp0rKpSEK42l3N8CmElYWblpQLM...

02.09.2020

Treningi klubowe od września 2020

Informujemy, że od 2 września zajęcia szermiercze będą prowadzone zgodnie z tygodniowym programem treningów.

Wszystkich uczestników obowiązuje stosowanie się do przedstawionych zaleceń sanitarnych.

1. Noszenie maseczek do wejścia na salę treningową.
2. Pomiar temperatury ciała.
3. Dezynfekcja dłoni.
4. Nie pozostawianie w kłubie żadnych rzeczy osobistych i sportowych poza zamkniętą torbą z bronią i przewodami.

Informacja dla rodziców:

1. Zakaz wjazdu i parkowania samochodów na terenie szkoły (nie dotyczy pracowników klubu.
2. Zakaz wchodzenia na salę treningową. Wczasie zajęć prosimy o przebywanie w świetlicy.
3. Wszystkie sprawy załatwiamy w sekretariacie.

W trosce o zdrowie zawodników i trenerów prosimy o przestrzeganie w/w zaleceń.

 

28.08.2020

Pasowanie na szermierzy Polskiego Klubu Szermierczego

Tradycyjnie na koniec obozu nastapiło pasowanie  
na szermierzy Polskiego Klubu Szermierczego

Wszystkie zdjęcia w fotorelacji obozowej na https://drive.google.com/drive/folders/1fewT3kPb87dape6kVUjwuDS-iHEt3i4x...

25.08.2020

Obóz Nowa Ruda

Strony